Praktický lékař

Víte, že na preventivní prohlídku ke svému praktickému lékaři byste měli chodit každé 2 roky? V rámci této prohlídky probíhá prevence zaměřená na včasný záchyt rakoviny prostaty a tlustého střeva, prevence a poradenství zaměřené na civilizační choroby – poruchy zpracování tuků, cukrovka, obezita. Praktický lékař je tím nejdůležitějším, zná vaši zdravotní historii i rodinnou anamnézu. To vše mu umožňuje přesněji stanovit diagnózu a díky preventivním prohlídkám dokáže odhalit případný problém včas.

upozornění

Rádi bychom Vás informovali, že v období 1. 12. - 14. 12. 2018 začne docházet k přesunu ordinace praktického lékaře do nových prostor Polikliniky I. P. Pavlova, Legerova 389/56, 120 00, Praha 2. Po tuto dobu nebude provoz ordinace omezen. O přesném datu přestěhování Vás budeme informovat.

Ambulance praktického lékaře nabízí

  • preventivní prohlídky, jejichž cílem je pravidelné komplexní vyšetření za účelem posouzení celkového zdravotního stavu, zhodnocení možných rizik s návrhem opatření a terapie
  • laboratorní odběry krve, biologického materiálu a EKG. Odběry krve a biologického materiálu probíhají přímo v našem zdravotnickém zařízení
  • každé dva roky v rámci preventivních prohlídek stanovujeme u pacientů krevní obraz, glykémii, cholesterol, provádíme jaterní testy a hodnotíme ukazatele funkce ledvin
  • měření glykémie (cukru v krvi) z kapky krve z prstu přímo v ordinaci
  • měření hladiny parametrů zánětu (CRP) z kapky krve v prstu přímo v ordinaci
  • provádíme očkování povinné i nepovinné
  • pacienty objednáváme na vyšetření na předem dohodnutý čas, čímž se doba strávená čekáním zcela minimalizuje
  • provádíme preventivní pracovně - lékařské prohlídky

Odběry krve probíhají v ranních ordinacích - ÚT - PÁ, mezi 8:00 a 9:00 hodinou. Na odběry je nutné přijít nalačno, po ránu pít pouze hodně neslazené vody.

Ordinace praktického lékaře se zapojila do výzkumné studie hodnotící přínosy léčivého přípravku Smecta® při léčbě akutního průjmu u dopělých osob. Pro více informací kliněte zde nebo se informujte v ordinaci praktického lékaře.

 

Upozorňujeme, že platnost receptu je 14 dnů. Při nevyzvednutí a opakovaném vystavení téhož receptu bude účtován administrativní poplatek 40 Kč.

Domluvte si prohlídku

Objednání: 224 920 728

plmyslikova@poliklinikaippavlova.cz

Zobrazit na mapě

Dotaz

Odesláním berete na vědomí zásady ochrany osobních údajů.

Naši lékaři

MUDr. Tereza Galečková

ordinační hodiny

MUDr. Tereza Galečková
PONDĚLÍ 13:00 - 16:00 (nemocní, kontroly)         16:00 - 18:00 (objednaní)
ÚTERÝ 8:00 - 11:00 (nemocní, kontroly)           11:00 - 13:00  (objednaní)
STŘEDA 8:00 - 11:00 (nemocní, kontroly)            11:00 - 13:00(objednaní)
ČTVRTEK 8:00 - 11:00 (nemocní, kontroly)           11:00 - 13:00 (objednaní)
PÁTEK 8:00 - 11:00 (nemocní, kontroly)           11:00 - 13:00 (objednaní)

Zdravotní sestra: Irena Nachtigalová

Ordinační hodiny jsou pro lepší organizaci rozděleny na hodiny vyhrazené pro akutní ošetření a pro objednané pacienty. Objednáváme pouze pacienty k velkým prohlídkám, jako jsou vstupní a preventivní prohlídky a dále prohlídky potřebné k vyplnění různých formulářů. Vzhledem k tomu, že většina těchto pacientů není akutně nemocná, prosíme o dodržování rozdělení hodin a tím zabránění šíření banálních infekcí mezi zdravou populací.

nevíte si rady?

neváhejte nás kontaktovat