Přejete si mít fotografii či videozáznam vašeho miminka ještě daleko před narozením?

Ultrazvuk poskytuje lékařům možnost sledovat vývoj a zdraví dítěte v děloze a nastávajícím rodičům šanci vidět své miminko ještě před narozením. 3D a 4D ultrazvuk dává této vymoženosti další ještě reálnější rozměr. 3D a 4D ultrazvuk je pro vyšetření miminka velikým přínosem, díky němu mají lékaři možnost vidět miminko mnohem detailněji – mohou sledovat pohyb končetin, mimiku i srdeční činnost, ale také mohou v detailu vidět případné povrchové anomálie, například rozštěp rtu. 

 

jaký je rozdíl mezi 3D a 4D ultrazvukem?

  • 3D ultrazvuk se skládá z klasických dvourozměrných ultrazvukových obrázků, ze kterých je vytvořen 3D obrázek a Vy tím můžete vidět téměř reálný plastický obraz svého miminka
  • 4D ultrazvuk vzniká tím, že se k 3D zobrazení přidá další dimenze – čas. Rychlým snímáním 3D obrázků vznikne video v reálném čase. To znamená, že 3D obrázky nejsou statické, ale hýbou se a Vy vidíte reálný pohyb svého miminka.

Gynekologie banner.jpg

 

Z vyšetření si můžete odnést barevné 3D fotografie nebo záznam celého vyšetření na USB disku (možnost zakoupení v ordinaci).

Kdy je nejvhodnější doba na 3D a 4D ultrazvuk?

 

Pro zobrazení celého těla miminka je nejvhodnější provádět vyšetření v časnějším stadiu těhotenství, přibližně mezi 12. a 16. týdnem (poté je miminko příliš velké a celé tělo nelze zobrazit). Bohužel v tomto období není zobrazení miminka tak detailní. Od 24. týdne těhotenství již můžete vidět jednotlivé části těla miminka, především obličeje, mnohem lépe. Již jsou vidět detaily jeho tváře a mimika.

Nejvhodnější časové období pro provedení 3D a 4D ultrazvuku se zpravidla uvádí mezi 24. a 29. týdnem těhotenství, kdy je v děloze ještě dostatečné množství plodové vody, která je potřebná pro kvalitní zobrazení miminka.

 Cena 3D a 4D ultrazvuku

  • samotná 3D fotografie 300 Kč
  • zhotovení záznamu 1000 Kč (cena zahrnuje záznam + 3D fotografii)

 

Telefon pro objednání