Diagnostika očních vad pomocí přístroje OCT spectralis new

Na našem pracovišti máme k dispozici spektrální přístroj OCT SPECTRALIS NEW, který patří v současné době mezi absolutní špičku.

Včasnou diagnostikou, přístrojem OCT SPECTRALIS NEW, můžeme zachytit patologické změny sítnice a zrakového nervu i o několik let dříve než pomocí klasického vyšetření na štěrbinové lampě či vyšetření pomocí perimetru. Včasná diagnostika umožňuje léčit oční onemocnění výrazně efektivněji.

Přístroj vytváří pomocí laserového paprsku trojrozměrný obraz, pomocí něhož je možné během několika minut diagnostikovat počáteční formy tzv. makulární degenerace (VPMD) a glaukomu (zeleného zákalu), tedy nejčastějších očních vad vedoucích ke ztrátě zrakových funkcí. Glaukom (zelený zákal) je onemocnění, u kterého dochází k nevratnému odumírání nervových vláken zrakového nervu a gangliových buněk sítnice. Makulární degenerace (VPMD) je onemocnění, při němž dochází k destruktivní a nevratné přestavbě sítnice. Vážnému poškození sítnice můžeme zabránit komplexním ošetřením anti-VEGF preparáty, laserovým ošetřením sítnice, fotodynamickou terapií nebo případně i mikrochirurgickým zákrokem.

Výhody diagnostiky přístrojem OCT SPECTRALIS NEW

• vyšetření je rychlé a bezbolestné, probíhá bez dotyku oka
  • přístroj dovede kompenzovat pohyby oka
  • ve většině případů vyšetření bez nutnosti rozšiřování zornice mydriatiky