Rázová vlna a vysokovýkonový laser - Jedinečná kombinace dvou nejúčinnějších terapií

Do nově zrekonstruovaného pracoviště Myslíkova byl pořízen moderní kombinovaný přístroj od společnosti BTL, který umožňuje terapii vysokovýkonovým laserem a rázovou vlnou. Jedná se o neinvazivní účinnou terapii, která se používá k regeneraci tkání v oblasti pohybového ústrojí. Protizánětlivým mechanismem přístroj dokáže zmírnit až odstranit bolesti pohybového aparátu.

Vysokovýkonový laser

Jedná se o jednu z nejmodernějších metod fyzikální terapie k léčbě bolestivých stavů pohybového aparátu. Laserový paprsek je schopný proniknout do hloubky až 12 cm a tím ovlivňovat i tkáňové struktury, které jsou uložené hluboko pod kůží. Pomocí laserového paprsku lze dosáhnout okamžité, výrazné a dlouhotrvající úlevy od bolesti. Výrazné zlepšení je často zaznamenáváno již v den prvního ošetření. Laser má schopnost nenásilně ovlivnit prostředí kolem buňky, zasáhnout zánětlivé procesy, uvolnit a regenerovat svalstvo, či tlumit bolest. Laser používáme při regeneraci kloubů a tkání, k odstranění bakteriálních a virových ložisek a na podporu regeneračních schopností organismu. Léčba laserem by vždy měla být součástí komplexně pojaté terapie.

jaké jsou nejčastější indikace vysokovýkonového laseru?

• bolesti pohybového aparátu
  • funkční poruchy páteře
  • ovlivnění spoušťových bodů (TrP)
  • ostruhy kosti patní (calcar calcanei)
  • tenisový loket
  • bolesti ramenního kloubu
  • syndrom karpálního tunelu (a ostatní úžinové syndromy)
  • chronický zánět dutin
  • pískání v uších (tinnitus)
  • poúrazové stavy
  • bércové vředy a jiné kožní defekty
  • artritida, artróza a revmatismus
  • některé zánětlivé stavy v subakutním stádiu

Terapie vysokovýkoným laserem je vhodná pro svůj biostimulační efekt i k estetickému ošetření (popáleniny, jizvy, onychomykózy, herpesy, ekzémy, akné).

Laser má biostimulační, analgetické a protizánětlivé účinky. Metoda je zcela bezbolestná, bezpečná, nemůže poškodit žádnou tkáň.

Rázová vlna

Terapie rázovou vlnou je unikátní neinvazivní řešení bolesti muskuloskeletální soustavy. Hlavními výhodami jsou rychlá úleva od bolesti a obnovení rozsahu pohybu. Zároveň se jedná o neinvazivní terapii bez potřeby užívat léky proti bolesti. To vše dělá z rázové vlny ideální nástroj pro urychlení hojení a léčbu mnoha indikací působících akutní i chronickou bolest. Terapi​e​ rázovou vlnou ​využívá akustické vlny s​ vysokou amplitudou a skokovou změnou tlaku​​. ​Tyto parametry vyvolávají v tkáních řadu léčebných efektů, jako je například urychlen​é hojení tkání a ​regenerace​ buněk, ​zmírnění bolesti a obnovení rozsahu pohybu.

jaké jsou nejčastější indikace rázové vlny?

• bolesti zad a krční páteře
  • bolesti ramenního kloubu
  • bolesti Achillovy šlachy
  • bolesti kyčelního kloubu
  • záněty šlach
  • epicondylitidy (tenisový a oštěpařský loket)
  • úponová bolest
  • ostruhy kosti patní (calcar calcanei)
  • kalcifikace
  • spoušťové body (TrP)

Po aplikaci jednotlivými rázy se díky mechanické energii rozpouští vápenaté fibroblasty, zvyšuje se produkce kolagenu, snižuje se svalové pnutí a nastupuje analgetický efekt. Terapie je většinou zcela bezbolestná, pouze můžete pocítit lehký diskomfort v závislosti na tom, jak velkou bolestí trpíte. Intenzita terapie může být upravena na základě potřeb a citlivosti pacienta.

proč kombinovat terapii vysokovýkonového laseru a rázové vlny?

Protože kombinace terapie rázové vlny a vysokovýkonového laseru významným způsobem zlepšuje léčbu pacientů s pohybovými poruchami. Současně je prokázáno, že kombinací obou metod dochází k daleko lepším výsledkům v léčbě, než při použití každé z metod samostatně. Proto je kombinovaná terapie rázové vlny a vysokovýkonového laseru doporučena pro každodenní fyzioterapeutickou praxi.

cena ošetření

• ošetření rázovou vlnou 600 Kč
  • ošetření rázovou vlnou - 5 terapií 2 400 kČ
  • ošetření vysokovýkonovým laserem 500 Kč