Rázová vlna a vysokovýkonný laser

Naše Centru pohybové rehabilitace je vybaveno moderním kombinovaným přístrojem od společnosti BTL, který umožňuje terapii vysokovýkonným laserem a rázovou vlnou.

Jedná se o neinvazivní účinnou terapii, která se používá k regeneraci tkání v oblasti pohybového aparátu. Přístroj dokáže protizánětlivým mechanismem zmírnit nebo odstranit bolesti pohybového aparátu.

Vysokovýkonný laser

Vysokovýkonný laser je jedna z nejmodernějších metod fyzikální terapie používaná k léčbě bolestivých stavů pohybového aparátu. Laserový paprsek je schopný proniknout do hloubky až 12 cm a tím ovlivňovat i tkáňové struktury, které jsou uložené hluboko pod kůží. Pomocí laserového paprsku lze dosáhnout okamžité, výrazné a dlouhotrvající úlevy od bolesti. Výrazné zlepšení je často zaznamenáno již v den prvního ošetření. Laser má schopnost nenásilně ovlivnit prostředí kolem buňky, zasáhnout zánětlivé procesy, uvolnit a regenerovat svalstvo či tlumit bolest. Laser používáme při regeneraci kloubů a tkání, k odstranění bakteriálních a virových ložisek a na podporu regeneračních schopností organismu. Léčba laserem by vždy měla být součástí komplexně pojaté terapie.

Terapie vysokovýkonným laserem je pro svůj biostimulační efekt vhodná i k estetickému ošetření (popáleniny, jizvy, onychomykózy, herpes, ekzémy, akné). Metoda je zcela bezbolestná, bezpečná a nemůže poškodit žádnou tkáň.

Indikace vysokovýkonného laseru

• bolesti pohybového aparátu
  • funkční poruchy páteře
  • ovlivnění spoušťových bodů (trigger points)
  • ostruhy kosti patní (calcar calcanei)
  • tenisový loket
  • bolesti ramenního kloubu
  • syndrom karpálního tunelu (a ostatní úžinové syndromy)
  • chronický zánět dutin
  • pískání v uších (tinnitus)
  • poúrazové stavy
  • bércové vředy a jiné kožní defekty
  • stavy po popáleninách
  • artritida, artróza a revmatismus
  • některé zánětlivé stavy v subakutním stádiu
  • ošetření jizev

Rázová vlna

Terapie rázovou vlnou je unikátní neinvazivní řešení bolesti muskuloskeletální soustavy. Hlavními výhodami jsou rychlá úleva od bolesti a obnovení rozsahu pohybu. Zároveň se jedná o neinvazivní terapii bez potřeby užívat léky proti bolesti. To vše dělá z rázové vlny ideální nástroj pro urychlení hojení a léčbu mnoha indikací působících akutní i chronickou bolest. Terapie rázovou vlnou využívá akustické vlny s vysokou amplitudou a skokovou změnou tlaku. Tyto parametry vyvolávají v tkáních řadu léčebných efektů jako urychlené hojení tkání a regenerace buněk, zmírnění bolesti a obnovení rozsahu pohybu.

Po aplikaci jednotlivými rázy se díky mechanické energii rozpouští vápenaté fibroblasty, zvyšuje se produkce kolagenu, snižuje se svalové pnutí a nastupuje analgetický efekt. Terapie je ve většině případů zcela bezbolestná, můžete však pocítit lehký diskomfort v závislosti na tom, jak velkou bolestí trpíte. Intenzita terapie může být upravena na základě potřeb a citlivosti pacienta.

Indikace rázové vlny

• bolesti zad a krční páteře
  • bolesti ramenního kloubu
  • bolesti Achillovy šlachy
  • bolesti kyčelního kloubu
  • záněty šlach
  • epicondylitidy (tzv. tenisový a oštěpařský loket)
  • úponová bolest
  • ostruhy kosti patní (calcar calcanei)
  • kalcifikace
  • spoušťové body (trigger points)
  • svalové spasmy

Benefity kombinované léčby vysokovýkonným laserem a rázovou vlnou

Kombinace terapie vysokovýkonným laserem a rázovou vlnou významným způsobem urychluje léčbu pacientů s poruchami pohybového aparátu.

Současně je prokázáno, že kombinací obou metod dochází k daleko lepším výsledkům v léčbě než při použití těchto metod samostatně. Kombinovaná terapie vysokovýkonným laserem a rázovou vlnou je doporučena pro každodenní fyzioterapeutickou praxi.

Cena služby se řídí aktuálním ceníkem

Rezervujte si termín na telefonu 241 241 241 nebo prostřednictvím e-mailu myslikova@poliklinikaipp.cz